livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2010

Τρίτωσε το κακό στα εκτός έδρας παιχνίδια μας...!!

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις ο Εθνικός ηττήθηκε στο Μαυροχώρι από τον τοπικό Γράμμο με 2-1. Γενικά η ομάδα ήταν σε κακή μέρα, και για ακόμα μια φορά τα τραγικά λάθη που κάναμε στην άμυνα μας στοίχησαν. Στο 24΄λεπτό ο Γκαϊτατζής εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και με ένα υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του! Δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 34΄λεπτό ο Παπανέστωρας έκανε το 2-0! Στη συνέχεια αποκτήσαμε τον έλεγχο του αγώνα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο 45΄ ο Ιωάννου μείωσε για την ομάδα μας σε 2-1!!! Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την απόλυτη κατοχή της μπάλας αλλά δεν δημιουργήσαμε κάποια κλασική ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι!! Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή σημαδεύτηκε με πολλά νεύρα και κάποια μικρο επεισόδια ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων..!!!!
Μέτρια ως και κακή χαρακτηρίζετε η διαιτησία του κ. Ντούκα και των βοηθών του κ. Πάνου και κ. Παπαδόπουλου
Οι συνθέσεις:
ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ: Παπαθανασίου, Σαχινίδης, Καραμήτρος, Παπανέστωρας, Λασκαρίδης, Σιάντσης, Ιωαννίδης, Ορκές, Δριστέλλας, Γκαϊτατζής, Γεωργιάδης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ: Στεφάνου, Σαββουλίδης Θ., Μπαντής, Βιέρος Έρστελ, Σκέκλος, Βιέρος Νικηφόρος, Σαββουλίδης Γ., Ιωάννου, Μαστορίδης Θεόφιλος(46΄Βλιώρας-78΄Τσοτσούλης λ.τ), Μαστορίδης Θωμάς, Μαρκόπουλος