livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Σάββατο 16 Απριλίου 2011

ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΣΚΟΡ...!!!!!!!!

Ακόμα δεν έχουμε καταλάβει, πως ο Εθνικός έχασε σήμερα με αυτό το ντροπιαστικό σκορ....8-1...!!!!Το σημερινό αποτέλεσμα τίθεται άκρως πλασματικό και δεν αντικατοπτρίζει σε καμία περίπτωση, γενικά την εμφάνιση της ομάδα μας......!!!!!
Σήμερα, ο τερματοφύλακας αλλά και η άμυνα, βρέθηκε σε κακή ημέρα αλλά σε καμία περίπτωση δεν μας αξίζει ένα τέτοιο σκορ.........για τους παρακάτω λόγους....
Με το ξεκίνημα της αναμέτρησης, μόλις στο 2΄λεπτό ο Μαστορίδης Θω. αστόχησε σε τετ-α-τετ!!
Στο 9΄λεπτό ο Γάλλος Δ. με κεφαλιά αμαρκάριστος έκανε το 1-0. Στο 13΄ λεπτό έπειτα από τραγικό λάθος της άμυνας, ο ηγέτης του Νεστορίου και το μεγάλο του κανόνι, Δρανιτσάρης Δ. έγραψε το 2-0!!
Στο 33΄λεπτό ο Μαστορίδης Θω. μετά από ένα σουτ, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Καραδέλιο Π. του έφυγε από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1!!!Ενώ μέσα σε αυτό το διάστημα είχε προηγηθεί σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα μας παίζοντας την ομάδα του Νεστορίου στο μισό γήπεδο με κατοχή τουλάχιστον 40%-60%.....μέχρι και το τέλος του πρώτο ημιχρόνου...!! Έτσι λοιπόν το τέλος του πρώτου μέρους, μας άφησε μια πικρή γεύση βάση εμφάνισης ......κάνοντας ένα από τα καλύτερα πρώτα ημίχρονα..!!!!!!!!!Ουσία όμως μηδέν........(!!!!) και αυτό γιατί στο 45+1΄λεπτό έπειτα από ένα τραγικό λάθος του τερματοφύλακα μας έγινε το 3-1 με τον Δρανιτσάρη Δ....!!!...Όπου σε κάνει να αναρωτιέσαι, πως ενώ έχεις την κατοχή και τις ευκαιρίες, να χάνεις με 3-1....(!!!!)....(????)
Στο δεύτερο όμως ημίχρονο η εικόνα μας ήταν απλά τραγική....αλλά και πάλι καταφέραμε να δημιουργήσουμε 3-4 εξαιρετικές ευκαιρίες κατά διαστήματα με τους Σαββουλίδη Γ.(2), Μαστορίδη Θεο.(1) και Ιωάννου Ζ., όμως σε ακόμα ένα παιχνίδι, άμυνα μας δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις του αγώνα, με αποτέλεσμα το σκορ να πάρει, κυρίως στις αντεπιθέσεις, τεράστιες διαστάσεις!!
Τα υπόλοιπα γκολ για τους γηπεδούχους, από τους οποίους η ομάδας αντιμετώπισε μια εχθρική φιλοξενία..., σημείωσαν οι Δρανιτσάρης Δ. (65΄,67΄,82΄) και Ζιάρας Ε. (52΄,86΄)
Η ομάδα μας τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίχτες καθώς αποβλήθηκε ο Μπαντής Ι. στο 64΄λεπτό
Πολύ καλή η διαιτησία του Στυλιάδη Δ. και του β΄βοηθού Παγιαυλή Α., με λάθη ο α΄βοηθός Κελεπούρης Π.