livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Σάββατο 2 Απριλίου 2011

ΗΡΩΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ποιόν να το πεις, και να το πιστέψει....!!!!!!!!!!!!!!Η ομάδα μας μετά από μια θαυμάσια εμφάνιση κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 1-1 από την δεύτερη βαθμολογικά Πολυκάρπη, και και να πάρει βαθμό μετά το 1-1 με την Κορησό στις 16 Οκτωβρίου 2010!!!!!!!
Σε γενικές γραμμές έγινε ένα σκληρό παιχνίδι με αμείωτο ρυθμό και την μπάλα πάνω κάτω, όπου ο Εθνικός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 21΄λεπτό, έπειτα από εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Ρέντας με πλασέ σημάδεψε το δοκάρι του Παπαϊωάννου, το ριμπάουντ πήρε ο Μαστορίδης Θωμάς με προβολή κάνοντας το 0-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμός!!!!Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι το σημαντικό.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Πολυκάρπης προσπάθησε με κάθε τρόπο να ισοφαρίσει αλλά η ομάδας μας κατάφερε να κρατήσει το σκορ, και μάλιστα ουκ ολίγες φορές να βγει και στην κόντρα όπου σε μια από αυτές, το σουτ του Ιωάννου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και μια κεφαλιά του Μαστορίδη Θωμά πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Παπαϊωάννου!!Από το 65΄και έπειτα η Πολυκάρπη αύξησε και άλλο την πίεση της έχοντας και ευνοϊκό τον άνεμο. Η μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους πριν το γκολ, χάθηκε στο 68΄ όταν μετά από κόντρες το σουτ του Παπαβασιλείου απομακρύνθηκε πάνω στην γραμμή από τους αμυντικούς μας..!!Η ισοφάριση ήρθε στο 75΄λεπτό όταν μετά από σέντρα η μπάλα άλλαξε πορεία από τον αέρα και με κεφαλιά ο Μαρκόπουλος Γ. έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ένας παίχτες οποίος μέχρι τον Δεκέμβριο αγωνίζονταν σε εμάς... (πρώτος σκόρερ της ομάδας την περσινή σεζόν μαζί με τον Βάσκο Χρ. με 27 γκολ, και 3 γκολ φέτος, μέχρι τον Δεκέμβριο)
Ο Εθνικός τελείωσε με 10 παίχτες το παιχνίδι καθώς στο 87΄ αποβλήθηκε ο σκόρερ Μαστορίδης Θωμάς με δεύτερη κίτρινη....Το τελικό σφύριγμα το διαιτητή έφερε την ομάδα μας να πανηγυρίζει ένα ιστορικό αλλά κυρίως ψυχολογικό βαθμό!!!!
Καλή σε γενικές γραμμές η διαιτησία του Στεφανίδη Χ., άριστοι οι δύο βοηθοί του αγώνα, Δημητριάδης Ι. και Παυλάκου Σ.
Κλείνοντας αξίζει να μοιράσουμε πολλά συγχαρητήρια στην προσπάθεια και των 12 παιχτών που αγωνίστηκαν...!!!!!!!!