livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2015

2χ2 με ακόμα μια ανατροπή!

Ακόμα μια ανατροπή-νίκη για τον Εθνικό, αυτή την φορά στην έδρα της Πενταβρύσου, κάνοντας έτσι το 2χ2 στο πρωτάθλημα. Η ομάδα μας, σήμερα επηρεασμένη από τις πολλές και σημαντικές απουσίες (χωρίς τερματοφύλακα) αλλά και από τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή μας Βάσκου Κ. στα πρώτα λεπτά, πραγματοποίησε ένα πολύ κακό πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 2-1. Στην επανάληψη οι παίκτες του Εθνικού ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι πετυχαίνοντας 3 γκολ σε 10 λεπτά, φτάνοντας στην νίκη, χωρίς να απειληθούν σχεδόν σε καμία περίπτωση στη συνέχεια. Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι: Σαλτσογλίδης (12', 60'), Ηλιόπουλος Μ. (54') και Ιωάννου (63'). Παράλληλα η ομάδα μας είχε και 4 (!!) δοκάρια με τους Σαλτσογλίδη (3) και Σαχινίδη.

*Στα άσχημα της αναμέτρησης, ο σοβαρός τραυματισμός του Βάσκου Κ. περιμένοντας να γίνει γνωστό το μέγεθος της ζημιάς.

Για τον Εθνικό αγωνίστηκαν οι: Καφφές Β., Γεώργος Ι., Βάσκος Κ., Ηλιόπουλος Α., Ιασωνίδης Ν., Μπαντής Ι., Σαχινίδης Β., Τσόπρας Λ., Ιωάννου Ζ., Σαλτσογλίδης Ζ., Ηλιόπουλος Μ.