Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του Εθνικού Βασιλειάδας

livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Σάββατο 9 Ιουλίου 2011

Πρώτος τερμάτισε ο ''Δορυφόρος Βέργας'' στο δεύτερο όμιλο του Τουρνουά Παλαιμάχων Λιθιάς !!!!

Στην χθεσινή αναμέτρηση, όπου ήταν και η τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου, ο Δορυφόρος (όπου είχε 6 βαθμούς 2Χ2) επικράτησε της ''CDREAM TEAM'' (6 βαθμούς 2Χ2) με 3-2, σε ένα συναρπαστικό 60λεπτό με πολλές ευκαιρίες και στις δυο εστίες ανάμεσα σε πλήθος κόσμου!!!! Στο αγωνιστικό κομμάτι στο 11΄λεπτό ο Σταύρου Ηλίας με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για τον Δορυφόρο. Η απάντηση της αντίπαλης ομάδας ήταν ένα χαμένο πέναλτι στο 16΄. Η μπάλα όμως τιμώρησε την ''CDREAM TEAM'' καθώς στο 23΄ έγινε το 2-0 με ένα εξαιρετικό σουτ του Ιωάννου. Η ''CDREAM TEAM'' κατάφερε να ισοφαρίσει από 2-0 σε 2-2, με γκολ στο 26', και στην επανάληψη στο 40΄λεπτό. Το νικητήριο όμως τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση και την πρωτοπορία του ομίλου, το πέτυχε ο Δορυφόρος 5΄λεπτά πριν την λήξη, και συγκεκριμένα στο 55΄λεπτό με τον Σταύρου Ηλία μετά από αδράνεια την αντίπαλης άμυνας με προβολή. Τώρα λοιπόν ο Δορυφόρος Βέργας, θα αντιμετωπίσει τον 2ο του 1ου ομίλου όπου το όνομά δεν έγινε ακόμα γνωστό.