livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ 2 - 4

Μεγάλη προσπάθεια από την ομάδα μας στο ντέρμπι της αγωνιστικής, σε ένα παιχνίδι που ο Εθνικός διεκδίκησε στα ίσα την νίκη καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και βεβαία μόνο αδικημένος μπορεί να αισθάνεται με την έκβαση του σκορ. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με κεφάλια του Μπαντή Ι. Μάλιστα 10 δέκα λεπτά αργότερα, ο Εθνικός θα μπορούσε να κάνει το 2-0 άλλα το σουτ του Σίμου Π. χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Οι Ελπίδες σε μια από τις ελάχιστες επισκέψεις της στα καρέ μας ισοφάρισαν στο 36ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, με την έναρξη του (48'), έγινε το 1-2. Αμέσως ο Εθνικός ισοφάρισε σε 2-2 με φάουλ του Σαββουλίδη Γ. Μέτα το γκολ η ομάδα μας ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες κυρίως με τους Μαστορίδη Θω. και Βλάχου Γ. Όλα αυτά μέχρι την αποβολή του Μαστορίδη Θω. Από κει και έπειτα ο Εθνικός έμεινε από δυνάμεις, χωρίς ψυχικά αποθέματα και ελέω κούρασης διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα, στην κόντρα με δυο γκολ (75', 87').
* Με πολλά λάθη και για τις δυο ομάδες η διαιτησία του Γκλαβίνα Κ.