livescores

powered by Agones.gr (livescore)

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2013

ΞΕΣΠΑΣΕ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ (8-1) ΤΟΝ ΠΑΟΚ 2012 !

Μετά τις δυο συνεχόμενες βαριές ήττες, ο Εθνικός ξέσπασε κόντρα στον αδύναμο ΠΑΟΚ 2012 πετυχαίνοντας 8 τέρματα, 4 σε κάθε ημίχρονο, σε μια αναμέτρηση που το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, με τις συνολικές ευκαιρίες που έχασε η ομάδα μας.
Είδη από νωρίς ο Εθνικός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων δείχνοντας ποιος θα είναι το αφεντικό του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 4-0 με τα τέρματα που πέτυχαν οι Σταύρου Η. (7', 15'), Θεοδώρου Π. (26') και Σαχινίδης Β. (27').
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό. Στο 49' λεπτό σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Σταύρου Η. ευστόχησε, πετυχαίνοντας έτσι το πρώτο χατ-τρικ για ποδοσφαιριστή του Εθνικού τη φετινή σεζόν. Τα υπόλοιπα γκολ σημείωσαν οι Θεοδώρου Π. (65') και ο Μαστορίδης Θω. (80'πεν., 85'), ολοκληρώνοντας την ευρεία νίκη για τον Εθνικό Βασιλειάδας. Το γκολ της τιμής για τον ΠΑΟΚ 2012 σημειώθηκε στο 71' λεπτό και όταν σκορ ήταν 6-0 με τον Κοσκινάρη Μ.